AKTUALNOŚCI

Na początku marca w Dharamshali na północy Indii odbywała się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Space, Place and Landscape in Literatures of the World”. Pracownicy Akademii Pomorskiej w Słupsku, profesorowie z Instytutu Polonistyki: Adela Kuik-Kalinowska oraz Daniel Kalinowski brali w niej udział z referatami i pokazami multimedialnymi. Dla indyjskich humanistów literatura polska i kaszubska stanowiły prawdziwą egzotykę wśród dyskusji o tradycjach subkontynentu indyjskiego, literaturze afrykańskiej oraz zagadnieniach kultur multijęzykowych.
Poza konferencją nasi reprezentacji rozmawiali o programach studenckiej wymiany międzynarodowej z władzami Central University of Himachal Pradesh w Dharamshali oraz Guru Gobind Singh Indraprastha University w Delhi.
Na koniec zaś uczestniczyli w konferencji zorganizowanej pod auspicjami J. E. XIV Dalajlamy pt. „Reimagining Human Flourishing”, w której uczestniczyły takie sławy nauki jak Daniel Goleman czy Richard Matthieu.

 

Kontakt

Instytut Polonistyki
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk,

Sekretariat Instytutu
mgr Katarzyna Jarystow
Telefon: 59 840 53 26 wew. 326
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

BiuletynPolonistyczny logo