AKTUALNOŚCI

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku zaprasza 27 lutego 2018 (wtorek) o godz. 17:30 do Filii Gdańskiej WiMBP przy ul. Mariackiej 42 w Gdańsku na spotkanie z Adelą Kuik-Kalinowską pt. „Z Kaszub do Austrii. Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera”.

„Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera“, wydana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, została przygotowana w czasie realizowanego stypendium niemieckiej Fundacji Heinricha Hertza w Instytucie Slawistyki w Kolonii (czas trwania: 1 II 2014-31 I 2015). Opracowanie zawiera zachowaną część spuścizny epistolarnej Neureitera, stanowiącej owoc kontaktów jakie Ferdinand Neureiter - miłośnik Kaszub i Kaszubów nawiązał i żywo rozwijał z literackim środowiskiem kaszubskim podczas pisania „Historii literatury kaszubskiej”. Pojawienie się badacza spoza Kaszub i Polski oraz jego „Historii...”, diametralnie zmieniło sytuację w recepcji literatury kaszubskiej, nadając jej rangę międzynarodową.

Z-Kaszub-do-Austrii

Kontakt

Instytut Polonistyki
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk,

Sekretariat Instytutu
mgr Katarzyna Jarystow
Telefon: 59 840 53 26 wew. 326
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

BiuletynPolonistyczny logo