13 października 2017 roku zapraszamy do Akademii Pomorskiej (ul. Arciszewskiego 22a, sala 53, godzina 15:30 – 18:45) na debatę w ramach projektu Pomorskie Poszerzenie Pola Kultury pt.: Jak wykorzystać potencjał kulturowy lokalnych społeczności?

Program wydarzenia:
15:30 Otwarcie i przywitanie uczestników dr hab., prof. AP Daniel Kalinowski (Instytut Polonistyki AP w Słupsku) oraz dr Karolina Ciechorska-Kulesza (Pomorskie Centrum Badań nad Kulturą Uniwersytetu Gdańskiego)
15.45-18.45 Debata w ramach projektu:
a) Głos wprowadzający: Potencjał kulturowy lokalnych społeczności – identyfikacja zasobów, społeczna użyteczność, sposoby wykorzystania – dr Agata Bachórz (Pomorskie Centrum Badań nad Kulturą Uniwersytetu Gdańskiego)
b) Prezentacja inicjatyw lokalnych przez realizatorów wybranych projektów:
- Danuta Sroka, Dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku
- Marzenna Mazur, Dyrektorka Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
- Jacek Szuba, Prezes Fundacji Indygo - Paweł Żmuda, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach
c) Moderowana dyskusja - dr Agata Bachórz, dr Karolina Ciechorska-Kulesza (PCBnK UG)
d) Odniesienie do dyskusji – komentarz i podsumowanie: dr hab., prof. AP Daniel Kalinowski (Instytut Polonistyki AP w Słupsku)

Debata w ramach projektu „Pomorskie poszerzenie pola kultury” realizowanego w ramach programu „Kultura – Interwencje” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Organizatorzy:

Pomorskie Centrum Badań nad Kulturą Uniwersytetu Gdańskiego