Po kwietniowej konferencji „Teatr w szkole kaszubskiej”, a także po ubiegłorocznej w Redzikowie „Teatr w szkole” Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie ponownie zaprosiło Teatr STOP do realizacji zajęć w Spotkaniach Teatralnych ZDRZADNIÔ TESPISA, które odbędą się pod patronatem JM Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku dra hab. inż., prof. nadzw. Zbigniewa Osadowskiego i prof. dra hab. Edmunda Wittbrodta, Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Warsztatowe zajęcia dla młodych aktorów i ich opiekunów z regionu kaszubskiego trwać będą dwa dni: 23 i 24 września 2017.

Miejscem warsztatów jest aula 414 oraz sale 218 i 220 Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Bohaterów Westerplatte 64.

Warsztaty prowadzone będą wymiennie w trzech grupach, tak aby wszyscy uczestnicy mieli możliwość poznania metod pracy każdego z prowadzących zajęcia.

Projekt realizowany jest dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sponsorem tegorocznej edycji spotkań teatralnych "Zdrzadniô Tespisa" jest PKO Bank Polski.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, kaszubi.pl, miesięcznik Pomerania, Twoja Telewizja Morska, Bałtycka Telewizja.

Zaproszenie na spotkania teatralne